GRUP DERSLERİ

Bütün seviyeden öğrencilerle birlikte çalışılır. Antrenmanlarda her öğrenci kendi programını çalışır. Derslerin ilk 15 dakikası teknik form ve ısınma ile başlar. Daha sonra her öğrenci derecesine göre kendi programını eğitmen eşliğinde çalışır. Son 10-15 dakikada ise kondisyon, kuvvet, direnç, hız ve esnetme-germe ile ders biter.

ÖZEL DERSLER

Wing Chun özel derslerimiz birebir yapılmakta olup kişiye özel programlar belirlenerek düzenli bir ilerleme sağlanmaktadır. Kişinin zayıf olan becerilerinin ve tekniğinin üzerine daha fazla gidilerek etkili bir öğretim yapılmaktadır. Böylece kişinin en hızlı şekilde gelişimi de sağlanır. ders dışında gelişimini sağlayacak bir takım ödev ve antrenmanlar da belirlenir.

KURUMSAL EĞİTİMLER

Çeşitli firma, dernek, topluluk vb. kurumlara workshop ve eğitimler verilmektedir.

ÇOCUKLAR İÇİN WİNG CHUN

Wing Chun çocukların gelişiminde; Özgüven ve Öz Değer, Zihinsel ve Bedensel Gelişim, Koordinasyon ve Motor Beceriler, Öz Disiplin Gibi unsurların gelişmesinde önemli katkı sağlamakla birlikte çocukları tehlike anında kendini savunmayı öğretir. Wing Chun’ a başlama yaşı 11 ve üzerini tercih etmekteyiz.

ONLİNE DERSLER

Çeşitli web veya mobil uygulamalar aracılığı ile canlı grup/özel dersler internet ortamında yapılabilmektedir.

  

 DERS KURALLARI

•Öğrenciler ilk 1 ay boyunca yazısız düz beyaz tişört ve yazısız düz siyah alt (eşofman, tayt, şort vb.) giyer. Beyaz sadeliği ve dış dünyadaki tüm egoların, ihtiraslar ve hırsların, sıkıntıların, kaygıların vb. dışarıda bırakılarak temiz bir zihinle derse gelindiğini anlatır.
•Ders salonunda sadece içeride kullanılan, temiz ve düz tabanlı bir ayakkabı ile girilir, dışarıda giyilen ayakkabılar ile ders salona girilmez. Derse her zaman su ve bir ter havlusu getirilir. vardır.
•Ders esnasında saat, künye, kolye, zincir, küpe, piercing vs. gibi aksesuarlar kesinlikle takılmaz, çalışma esnasında kopabilir ve öğrencinin kendine veya karşısındakine zarar verebilir.
•Uzun tırnaklar partnerinize zarar verebilir, bu sebeple mutlaka kesilmelidir.
•Ders esnasında eğitmenin gösterdiği çalışmalar harici dışına asla çıkılmaz. Özellikle yeni başlayanlar güç ve dengeyi kontrol etmesini bilmediği için yaralanma/sakatlanmalar olabilir.
•Ders eğitmene geleneksel Wing Chun selamı ile başlar ve biter.
•Ders esnasında her öğrenci çalışma arkadaşlarına gereken nezaket ve saygıyı göstermek zorundadır.
•Derse devam öğrenci inisiyatifindedir. Öğrenciden kaynaklı devamsızlıklar nedeni ile öğrencinin bir talebi olamaz.
•Tüm uzak doğu savaş/savunma sanatları bir disiplin öğretisi içerir, bu öğretileri yerine getirebilen hayatın her aşamasından başarılı olur. Bu sebepler ders saatlerine riayet, derse devam, kıyafet ve ders disiplini önemlidir.