Merkezi Almanya’da olan CWTO, Sigung Hasan Çiftçi tarafından 2003 yılında kurulmuştur. Çin dövüş sanatı Wing Chun / Wing Tsun Kung Fu ve Filipin silah sanatı Escrima eğitimleri verilmektedir. CWTO hali hazırda Avrupa, Türkiye hatta Güney Amerika’da bile CWTO okullar sahip olup uluslararası bir eğitim sistemine sahiptir. 

Türkiye’ deki faaliyetlerini Dai Sifu Erdal Karaal koordinatörlüğünde Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu’na bağlı olarak resmi şekilde  yürütmektedir.

CWTO okulları Wing Chun / Wing Tsun eğitimlerini yüksek disiplin ve etik değerler çerçevesinde; sistematik, çağdaş, gerçekçi bir şekilde felsefe, psikoloji, fizyoloji gibi etmenleri içerisine dahil edecek şekilde icra etmeyi amaçlar.  Eğitim sistemi tarihsel Wing Chun Kung Fu’ nun geleneksel değerleri pratik tekniklerle birleştirmiştir.

Organizasyonumuza katılım süreci eğitmenin öğrenci ile yapılan görüşme neticesinde onay vermesi ile kabul gerçekleşir. Takdir edersiniz ki bu denli etkili bir savaş sanatını öğrenecek öğrencinin kazanacağı yeteneklerini nasıl kullanacağını bilmek ister. Eğitmen, etik değerler dışında hareket eden, ders disiplinine uymayan, kazandığı yeteneklerini kötü amaçlar ile kullanan vb. gibi olumsuz davranışlarını tespit ettiği öğrenciyi organizasyondan çıkarma hakkına sahiptir.